ABD’de hortum ve şiddetli fırtına: 9 ölü

ABD’nin farklı eyaletlerini etkileyen hortumlarda ilk belirlemelere göre 9 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi yaralandı. 9 kişinin öldüğü hortumlar, Arkansas, Illinois, Iowa, Wisconsin, Mississippi ve Tennessee eyaletlerini etkiledi.

ACİL DURUM İLAN EDİLDİ

AA’nın aktardığına göre, Arkansas Valisi Sarah Huckabee Sanders, şiddetli fırtına uyarıları nedeniyle bölgede acil durum ilan etti. Eyalette bulunan Wynne kentinin Belediye Başkanı Jennifer Hobbs, şehrin ‘doğudan batıya hasar nedeniyle ikiye bölündüğünü’ söyledi. Hobbs, acil durum ekiplerinin hasarın ciddiyetini belirlemek ve başka ölüm veya yaralanma olup olmadığını tespit etmek için çalıştığını belirtti.

METAL KONSERİNDE ÇATI ÇÖKTÜ, 1 KİŞİ ÖLDÜ

ABD’nin Illinois eyaletinde de fırtına nedeniyle 200’den fazla kişinin bulunduğu kapalı konser salonunun çatısının çökmesi sonucu bir kişi öldü, onlarca kişi yaralandı. İtfaiye yetkililerince yapılan açıklamada, metal konserinde 28 kişinin hastaneye kaldırıldığı, 5 kişinin ağır yaralandığı bildirildi.

Ulusal Hava Durumu Servisi, Tennessee, Kentucky, Alabama, Mississippi, Illinois, Indiana ve Michigan eyaletleri için fırtına uyarısı yaptı. Ülkedeki elektrik kesintilerini takip eden “PowerOutage.US” sitesine göre, ABD’nin fırtınalardan etkilenen bölgelerinde yaklaşık 300 bin hane enerjisiz kaldı.

ABD’nin Mississippi ve Alabama eyaletlerinde 25 Mart’ta meydana gelen hortumlarda 26 kişi hayatını kaybetmişti. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir