Bakan Yerlikaya, Atatürk paylaşımı yaptı, Erdoğan’ın eski metin yazarı Aydın Ünal tepki gösterdi: CHP iktidara mı geldi?

Son zamanlarda ismi AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi adaylığı için geçen İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin Suudi Arabistan’da Atatürk ambargosuna karşı maça çıkmama kararının ardından Atatürk paylaşımı yaptı. Yerlikaya’nın paylaşımına, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın eski metin yazarı Aydın Ünal’dan tepki geldi. 

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da dün akşam oynanacak olan Turkcell Süper Kupa maçı öncesi “Atatürk pankartı” ve “Atatürk tişörtü” krizi yaşandı. Takımların maç öncesinde sahaya Atatürk tişörtleriyle ve seremoniden önce sahaya Atatürk’ün sözlerinin yazılı olduğu pankartlarla çıkmak istemesi, Suudiler tarafından kabul görmedi. Galatasaray ve Fenerbahçe kulüpleri, maçtan önce Atatürk tişörtleriyle sahaya çıkılmasına izin verilmediği için sahaya çıkmayı reddetti.

Maçın ertelenmesinin ardından sosyal medyada Atatürk paylaşımları öne çıkarken İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da “Atatürk’ün fotoğrafını paylaşarak, “Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ülkemizin ortak ve birleştirici değeridir” diye yazdı. 

Erdoğan’ın eski metin yazarı, Yeni Şafak yazarı Aydın Ünal ise Yerlikaya’nın paylaşımına, “CHP iktidara mı geldi, nedir, gece darbe mi oldu yoksa?” sözleriyle tepki gösterdi. 


 

 

TIKLAYIN – Galatasaray ve Fenerbahçe’den tarihi duruş: Devler, Suudilerin Atatürk ambargosuna karşı Süper Kupa maçına çıkmadı!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir