Baş ağrısı şikayeti ile gittiği hastanede beyninde 8 santimlik kitle tespit edildi!

Bir süredir baş ağrısı şikayetleri olan Urfi Altuntaş (78) şikayetlerinin çoğalması üzerine soluğu Fethi Sekin Şehir Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniği’nde aldı. Muayenesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Selman Kök tarafından yapılan Altuntaş’a beyninde 8 santimetrelik bir kitle olduğu söylendi.

Yapılan tahlil ve tetkikler sonucu hastanın ameliyat edilmesine karar verildi. Başarılı bir şekilde gerçekleşen operasyon sonrası şikayetleri düzelen hasta taburcu edildi.

KİTLE KRİTİK YERDEYDİ!

Beynin kritik damarlarına yakın pozisyonda olan kitlenin, sorunsuz bir şekilde alınmasının oldukça zor olduğunu açıklayan Op. Dr. Selman Kök, “Hastamız bize çok uzun süredir yaşadığı baş ağrısı ve genel durum bozukluğu şikâyetleriyle başvurdu. Beyninde 8 santim kitlesi vardı. Kitle, toplardamarlara ve beynin önemli damarlarına yakın pozisyondaydı. Hastamızın ameliyatını başarı ile gerçekleştirdik. Ameliyat sonrası hastamızı servise aldık, şu anda genel durumu iyi, herhangi bir felçliliği yok.”

“Ameliyat başarılı geçti. Bu sadece bizim başarımız değil, bize bu ortamı sağlayan hastane yönetimi, anestezi, hemşire ve medikal ekiplerimizin de katkısı büyük” ifadelerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir