Beşiktaş Başkan Adayı Hasan Arat, projelerini açıkladı

İHA

Beşiktaş’ta 3 Aralık’ta yapılacak olan Seçimli Olağanüstü Genel Kurul öncesi adaylığını açıklayan Hasan Arat, projelerini ‘Bu yol Beşiktaşlıların Yolu’ adlı lansman ile duyurdu.

İlk olarak medya ve iletişim alanında yapacakları yeniliklerden bahseden Arat şöyle konuştu:

“Dijital medyada rakiplerimizi geçeceğiz”

“Beşiktaş’ın kurumsal medyası yok. Kendi taraftarıyla iletişim kurmuyor. Kulübe değil, yöneticiye bağlı medya ile iletişim kuruyor. Beşiktaş’ın kurumsal medyasını kulübün iletişim medyasına alacağız. Dijital medyada rakiplerimizi geçeceğiz. Herkes BJK TV’yi, medyayı merak ediyor. Dijitalde 7×24 açık olacak bir TV kuracağız. Beşiktaş medya orijinal yapımlarını dünyaya satarak gelir elde edeceğiz. Beşiktaş’ın haklarını gasp edenlerden hesap soran bir yönetim olacağız”

Beşiktaş dijital aplikasyon

Oluşturacakları dijital aplikasyonu ile siyah-beyazlı taraftarların birçok işlemini dijital ortamda yapacağını aktaran Arat şu cümleleri kurdu:

“Beşiktaş, dijitalleşme yarışında geride kaldı. Halkın takımı Beşiktaş, her işini dijitalde çözen kendi taraftarına da dijital çözümler sunmuyor. Yıllık aidatları bile tahsil etmekte zorlanıyor. Aplikasyon projesi ile gelir getirici yeni bir ekosistem oluşturacağız. Beşiktaşlılara özel dijital cüzdan ve son derece gelişmiş sadakat programını hayata geçireceğiz. Yeni doğan bebeğe Beşiktaş kartı verilecek. Burada biriken hesabıyla büyüyünce kulübümüze ücretsiz üye olabilecek. Başta Kartal Yuvaları olmak üzere anlaşmalı yerlerle indirim ve Beşiktaş puan kazandıracak. Kombine bilet üyelik aidatı, elektrik, su, doğalgaz gibi kurum ödemelerinin yanı sıra İstanbul Kart’a puan aktarabilecek. Beşiktaş aplikasyonu Beşiktaşlılara finansal olanak sunacak. Beşiktaş yatırımcı fonu kuracağız, girişim sermayesi kuracağız. Beşiktaş bireysel emeklilik fonunu kuracağız. Loca ve kombine satın almak için özel şartlarla kombine kullanabilecek. Aidat ödemeleri dijital yapabilecek. Dünyanın önde gelen dijital bankaları ve yönetim şirketiyle prensip anlaşmasına vardık. Aplikasyonu yükleyen Beşiktaşlılar, maç günü etkinliklerde öncelik ve indirime sahip olacak. Dijital ortamda TL ile BJK NFT özel koleksiyonlarını satabilecekler. Kazanılan puanlar BJK Token’a dönüştürülecek. Beşiktaş aplikasyonu ile stat ve salonlarda boş koltuklara son dakika satışı yapılabilecek. Kadınlar ve çocuklar için ayrı fırsatlar oluşturacağız. Üniversiteli gençler için öğrenci kredisi dahil finansal kolaylıklar sağlayacağız. Bu proje Beşiktaş’a yılda 25 milyon Dolar para getirecek. Bizim yönetimimizde Türkiye’nin en iyi finansman yöneticileri var. Bu proje onlarla hazırlandı. Bu yöneticiler ve desteklerle Beşiktaş borcunu 4 buçuk yılda kapatacağız.”

“Beşiktaş Junior Club ile minikler 18 yaşında kongre üyesi olmaya hak kazanacak”

Hasan Arat, oluşturacakları Beşiktaş Junior Club sayesinde yeni doğan bebeklerin 18 yaşına geldiğinde kongre üyesi olabileceğini aktararak şu ifadeleri kullandı:

“Beşiktaşlı yeni doğan bebeklerimizin kongre üyeliğine kadar uzanan yolda Beşiktaş Junior Club olacak. Junior Club dijital aplikasyon sayesinde minikler 18 yaşına geldiğinde kongre üyesi olmaya hak kazanacak. Geleceğin 100 bin kongre üyesini oluşturacağız. 2000’den beri Beşiktaş’a tapu kazandırmadılar. Beşiktaş çok büyük kulüp biz geldikten sonra feda gibi dönemleri sonlandıracağız. Biz bize yeteriz. Beşiktaş’ımızın geleceği için gayrimenkul yatırımları yapacağız. Herkes gücü oranında bu fona katılabilecek. Beşiktaş girişimci sermayesi ile şirketlere önden yatırım yapıp, ortak olabilecek. Bu şirketleri büyüteceğiz. Bireysel emeklilik ile taraftarların emekliliği emin ellerde olacak. Hem de kulübe destek olacak.”

“3 Aralık’ta seçilirsek 100. yıl formalarını 27 günde size sunacağız”

Beşiktaş mağazalarında yapacakları değişiklerden söz eden Hasan Arat şu değerlendirmede bulundu:

“Kurumsal kimlik çalışmasını revize edeceğiz. Sadece kulüp ürünlerini perakende satıştan çıkarıp e-ticaret gibi daha kuvvetli satışlar yapacağız. Tüm yurt geneline ulaşacağız. Fiziksel dinamik satış kanalına dönüşeceğiz. Dünya çapında işi bilen birine emanet edeceğiz. Forma harici retro ve klasik koleksiyon geliştireceğiz. Özel koleksiyonlar hazırlayacağız. Derneklerle 81 ile ulaşacağız. Dernekleri ihmal etmeyeceğiz. Onlarla Karta Yuvası franchising anlaşması yapacağız. Beşiktaş tırları tüm Türkiye’yi dolaşacak. Anadolu’nun birçok yerinde yokuz. Yuvaların cirosu diğer kulüplerin 3’te 1’i. Sayıca büyüğüz ama ciromuz düşük. 100. yıl formalarını 3 Aralık’ta seçilirsek 27 günde sizlere sunacağız”

“Bu kulübü menajerlere teslim etmeyeceğiz”

Futbolda menajer yönetiminin sona ereceğini aktaran Arat şöyle dedi:

“Süleyman Seba kulübü borçsuz ve kasada nakitle bıraktı. Kulübün itibari gelenekleri gitti. Menajerlerle yönetilen sistem geldi. 3 tane büyük kulüp toplandığında Süleyman abi liderliğinde toplanırdı. Bakan bey gelemediği zaman benim vekaletim Süleyman Seba’da derdi. Kararlar Beşiktaş’ta alınırdı. Parası yoktu ama çok büyük itibarı vardı. Rıdvan, Serdar ve Emirhan yaklaşık 10 milyon Euro’ya yurt dışına gitti. Serdar’ın piyasa fiyatı Braga’da 40 milyon oldu. Biz bu kulübü menajerlere teslim etmeyeceğiz”

“Futbolu Avrupa seviyesinde yeniden tasarlayacağız”

Futbolda büyük Avrupa kulüpleri ile ilişkiler kuracaklarının altını çizen Hasan Arat şunları söyledi:

“Necip Uysal kimdir. Bizim evladımızdır. 2004 yılında 12 yaşında özkaynak sporcusu olmuş. Benim finansmandan yönetim kurulu üyem ‘Necip’in yerine kaç oyuncu almışız bir çalışır mısınız’ dedi. 2009’dan bu yana Necip’in oynadığı stoper ve libero pozisyonlarına 44 oyuncu alınmış. Necip bir tek kalecilik yapmamış. Onun yerini kimse dolduramamış. Harcamışlar, harcamışlar, harcamışlar. Futbol takımımızla ilgili her gittiğim yerde takımı soruyorlar. Futbol endüstrisinin en önemli kulüpleriyle ilişkiler kuracağız. 14 yaşındaki futbolcumuzu alıp gidemeyecekler artık. Onu küçük yaşta bu kulübe bağlayacağız. Beşiktaş borca sokarak değil 120 yıllık itibarıyla transfer yapacağız. Futbol takımına atletik performans merkezi kuracağız. Kurumsal scout sistemi olacak. Avrupa seviyesinde yeniden tasarlayacağız. Derneklere futbol okulu kurup turnuva düzenleyip yıldız seçeceğiz. Efsaneleri güzel şekilde uğurlayacağız. Atiba buradaymış 3 Aralık’ta gelirsek onu çok güzel şekilde uğurlayacağız”

“Kale arkası tribününün kapasitesini yüzde 80 arttıracağız”

Beşiktaş Stadı’nda akustik problemini çözeceklerini dile getiren Hasan Arat, kale arkası tribününün kapasitesini yüzde 80 oranında arttıracaklarını belirterek şunları dedi:

“Stadyumumuzda çatı değişikliği olacak. En önemli sorun akustik sorunu. Bizi bütün dünya duyuyor. Akustik ile ilgili çözüm bulacağız. Etraftaki panellerin boşluklarını tamamlayacağız. Taraftarımızın Statta oturma düzeni ile ilgili taleplerini hayata geçireceğiz. Kale arkası tribününün kapasitesini UEFA normlarında yüzde 80 arttıracağız. Beşiktaş taraftarının tezahüratı olmadan maç kazanılamaz. Mekanın sahibi her zaman orada olacak”

Amatör branşlar

Hasan Arat, basketbol, voleybol, hentbol ve diğer tüm amatör branşlar hakkındaki hedeflerini de aktararak, şu ifadelere yer verdi:

“Basketbol geçen sene küme düşüyordu. Sesimizi çıkartmadık. Küme düşerseniz çıkmak zordur. Bu sene Nedim Yücel geldi. Bizim evladımız. Çok şükür takım daha iyi. Daha da iyi olacak. Ana hedefimiz Euroleague olacak. Kadın voleybol takımımız. Türkiye’de kadın voleybol takımı bir numara. Kadın voleybolcularımızla gurur duyuyoruz. Dünyada bir numara onlar. Beşiktaş, bu işi çok ciddi ele alacak. Bazı maçlar 10 bin kişi oynanıyor. Altyapıdan başlayarak voleybolda çok önemli hamleler yapacağız. Erkek voleybolu geri getireceğiz. Hentbol bizim tarihimiz. Hentbolu ne hale getirdiler. Hentbol laik olduğu yere geri dönecek. Beşiktaş’ın olimpiyatlarda sporcusu yok. Bu bizim ana hedeflerimizden biri olacak. Paris’e yetişmemiz çok zor ama Los Angeles 2028’e kadın sporcularımızdan bir program yapacağız. Güreş, tekvando ve boks gibi sporcuların katılma şansı var. 23 yaşında Nesrin Baş, dünya şampiyonu oldu. Beşiktaş su sporlarına başlayacak. Yüzme, su topu, yelken ve kürek. Olimpiyatlarda kadın erkek beraber takım şampiyonaları var. Yüzme ve jimnastik branşların anasıdır. Yüzme ve jimnastik ağırlıklı olacak. E spor dünyada 350-400 milyar dolara ulaşan ticari hacme sahip. Beşiktaş e sporda kuvvetli şekilde devam edecek.”

“Akaretler’deki Beşiktaş Plaza’yı çoğu insan bilmiyor”

Hasan Arat, ekranda yer alan tesis fotoğrafları üzerinden yapacakları değişimlere değinerek şu açıklamayı yaptı:

“Tesislerimiz bakımsız ve sahipsiz, hukuksuz biçimde kullanılıyor. Beşiktaş üyeleri gayrimenkul ile ilgili sorunları bilmiyor. Akaretlerdeki Beşiktaş Plaza neresi diyorum. Çoğu insan bilmiyor. Seba’nın oturduğu ofis vardı ya. Orayı bilmiyor. 40 yaş altı çoğu insan bilmiyor. Kiraya verilecek olan plazanın kirasını durdurduk. Kimseye sormadan az daha kiraya veriyorlarmış”

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir