Dursun Özbek ve Ali Koç PFDK’ya sevk edildi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ile Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Profesyonel Futbol Disiplin Komisyonu’na sevk edildiğini açıkladı.

TFF Hukuk Müşavirliği, Galatasaray ve Fenerbahçe başkanlarının PFDK’ya sevk edildiğini duyurdu. TFF’den yapılan açıklamada Dursun Özbek’in 18 ve 19 Mart tarihlerinde kulübün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlar gerekçe gösterilerek “sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 36. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak, Ali Koç’un ise devre arası ve sonrasında kulüp sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlarından ötürü “hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamalar” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevk edildiği açıklandı.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

“GALATASARAY A.Ş. Kulübü Başkanı DURSUN AYDIN ÖZBEK’in 18.03.2023 ve 19.03.2023 tarihlerinde kulüp sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlar suretiyle “sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 36. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine;

FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü Başkanı YILDIRIM ALİ KOÇ’un müsabaka devre arası ve sonrasında kulüp sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlar suretiyle “hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamalar” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.”

TIKLAYIN | Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’ten Ali Koç’un çağrısına yanıt

Ne olmuştu? 

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Fenerbahçe’yi eleştirmiş; “Sahada maç oynanıyor, devre arasında açıklama yapılıyor. Maçı sahada kazanacağını iddia eden bir kulüp, devre arasında neden açıklama yapar. Önünüzde 45 dakika var. Federasyona, hakemlere baskı yapmak ve kırmızı kartı unutturmak için bunu yapıyorlar. ‘Bizi sistem dışına itiyorlar’ diye devamlı mağdur edebiyatı yapılıyor. Amaç belli, kendi lehlerine yapılan hataların üstünü kapatmak.” demişti. 

TIKLAYIN | Dursun Özbek: MHK Başkanı hem savcılığa hem de hakimliğe, adalet dağıtan kişi rolüne soyunmuştur; bunu kabul etmiyoruz

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Dursun Özbek’in açıklamalarına yanıt olarak, “Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Sayın Dursun Aydın Özbek’e aynı çağrıyı 3.kez tekrarlıyorum, Cesaretiniz varsa tüm bu algı, manipülasyon ve attığınız iftiralarınızı konuşmak için sizi istediğiniz mecrada hiç vakit kaybetmeden yüz yüze canlı yayına davet ediyorum.” ifadelerini kullanmıştı. 

TIKLAYIN | Ali Koç’tan Dursun Özbek’e çağrı: Cesaretiniz varsa, istediğiniz mecrada, hiç vakit kaybetmeden yüz yüze canlı yayına davet ediyorum

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*