Kuryenin Ölümüne Neden Olan Kazada Somali Cumhurbaşkanının Oğlu Serbest Kaldı!

Somali Cumhurbaşkanının oğlu Mohamad Hassan Sheikh Mahmoud, İstanbul’da bir motorlu kuryeye çarpmıştı. Kazanın sonucunda kurye hayatını kaybederken, Mohamad Hassan serbest bırakıldı.

Avrasya Tüneli çıkışı Zeytinburnu istikametinde motoruyla ilerleyen kurye Yunus Emre Göçer’e Somali Cumhurbaşkanının oğlu Mohamad Hassan Sheikh Mahmoud aracı ile arkadan çarptı.

Çarpmanın şiddetiyle savrulan Emre Göçer, olaydan hemen sonra sağlık ekiplerince Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü.

Yoğun bakımda 6 gün direnebilen 2 çocuk babası kurye Yunus Emre Göçer, hayatını kaybetti.

Kaza anı böyle görüntülendi.

Göçer’in arkadaşları, “Olay yerine gelen trafik polisleri görüntüleri izlemeden arkadaşımızın direksiyon hakimiyetini kaybettiği yönünde tutanak girmişler” dedi. “Yunus Emre’ye çarpan kişi tutuklanmadı bile” diyen arkadaşları, olayın takip edilmemesine isyan etti.

Hayatını kaybeden Yunus Emre Göçer’in babası Metin Göçer ise “Benim oğlum kazaya değil de cinayete kurban gitti. Ben adalet istiyorum. Benim çocuğuma çarpan sürücü kim olursa olsun gerekli cezayı çekmesini istiyorum. Bu olayın örtbas edilmesini istemiyorum. Cumhurbaşkanı da, başbakan da, bakan da olsa gerekli cezayı çekmesini istiyorum” şeklinde konuştu.

Acılı baba, “2 çocuğu ortada kaldı. Bir insanlık dramıdır bu. Benim başıma geldi, düşmanımın başına gelmesin” dedi.

Yunus Emre Göçer’in hayatını kaybettiği kazada motora çarpan aracın sürücüsünün Somali Cumhurbaşkanının oğlu Mohamad Hassan Sheikh Mahmoud olduğu öğrenildi. Olaydan sonra Mahmoud hakkında hiçbir işlem yapılmadığı öğrenildi.

Yunus Emre Göçer’in avukatı Sheikh Mahmoud’un yüzde yüz kusurlu olduğunu söyleyerek, “Polis tutanağında böyle bir kusur değerlendirmesi yapılmamış. Bundan dolayı şüpheli salıverilmiş” ifadelerini kullandı.

Avukat İlyas Çimen, “Olayda müvekkilim vefat etmemişti. Vefat ettikten sonra suçun türü taksirli adam yaralamaktan, adam öldürmeye dönüştü. Şüphelinin tutuklanmasını bekliyoruz. Biz de süreci adliyeden takip ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir