Pucca niye tökezledi?

Jale Tuncer, 7 Şubat günü saat 17.55’te X hesabından şunları yazdı: “İyilikten maraz doğdu. İki buçuk yıldır kiracımız olan @PuCCaa ilk bir yıl kirayı ya eksik ya da geçirdi.

Biz ise uzun zaman bunu önemsemeyip adli süreci çok geç başlattık. Son 16 aydır kira ödemeden evimizde yaşıyor. Eve verilen zararlar da cabası.”

X’te 445 kişinin takip ettiği Jale Tuncer’in bu paylaşımının bu satırları yazdığım ana kadarki çarpan etkisine bakar mısınız?

533 kişi bu paylaşımı yeniden gönderdi, 156 hesap alıntıladı, 4 bin 977 kişi de beğendi.

Sıkı durun, şimdi bu paylaşımın ne kadar görüntülendiğinde sıra…

1.8 milyon görüntülenme aldı, yani o kadar X kullanıcısı yazılanları okudu.

İnternet sitelerinde de haber oldu ev sahibinin Pucca isyanı…

Kiracısının yasalardaki boşluklardan yararlanıp, tahliye sürecini uzattığını, Nişantaşı’ndaki 3+1 dairede 10 bin 500 lira kirayla oturduğunu, ama 16 aydır tek kuruş ödemediğini sosyal medyasından duyuran Jale Tuncer’in iddialarına yazar ve sosyal medya fenomeni Pucca’dan yanıt gecikmedi. Gerçek adı Selen Pınar Işık olan Pucca, şunları yazdı:

“Yaşadığım zorlu süreçleri beni takip edenler zaten biliyorlar.

Oğlumun başına gelen talihsiz kaza üzerinden kendi yaşadığım ekonomik zorlukların arkasına sığınmak istemiyorum ama zor günlerdi… Tek başıma bunların altından kalkmaya çalışıyorum tökezlesem bile…

Zaten evi boşaltma sürecinde olduğum ve davanın devam ettiği yasal süreçte neden magazin sayfalarında olduğumu anlamış değilim. Haber kanallarının röportaj taleplerini kabul etmiyorum, oğlum altı yaşında ve zaten yeterince kötü günler geçirdik, daha fazla psikolojimizin bozulmasına izin vermeyeceğim.

Mahkeme sürecimiz devam ediyor. Sizi meşgul ettiğim için kendi adıma özür dilerim, bunun dışında da bir açıklama yapmayacağım.”

Nişantaşı gibi İstanbul’un en lüks ve gözde semtlerinden birinde 3+1 dairede 10 bin 500 liraya oturan Pucca’nın kirasını niye ödeyemediğine dair açıklamayı iyi okumak lazım.

Pucca gibi popüler birini bile bu yaşta tökezletiyorsa hayat, bu konuya biraz kafa yormak şart. Çünkü sadece Pucca’ya özel bir durum değil bu.

Şov dünyasında herkesin bir eli yağda, bir eli balda sanmayın. Şov dünyasından çok iyi para kazananların yanı sıra az da olsa kirasını, faturalarını bile ödemekte zorluk çeken şöhret sahibi insanlar da var…

Kişinin yakaladığı şöhret, gün geliyor giderlerini karşılayacak kadar para kazanmaya yetmiyor.

O yüzden Pucca’nın yaşadığı süreci anlatması lazım…

Üslubu tarzım olmadığı için Pucca’nın okuru ve takipçisi değilim. Ancak Pucca’nın bu aşamada medyadan kaçmak ya da susmak yerine niye tökezlediğini, evinin kirasını bile niye ödeyemez hale geldiğini anlatması lazım ki, onu rol model alıp izinden gitmek isteyenler ders alsın.

GÜNÜN SÖZÜ: “Bulunduğun yer seni memnun etmiyorsa, yerini değiştir; ağaç değilsin.” (Jim Rohn)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir