Şeytan Ayrıntıda Gizli! Milyonlarca Hayrana Sahip Dizi ve Filmlerdeki Daha Önce Fark Edilmemiş İlginç Detaylar

Hollywood’un en çok izlenen film ve dizilerinde yer yer ekrana kilitlensek de bu yapımların perde arkasında akıl almaz şeyler dönüyor. Bu yapımların yaratıcısı bazen öyle ayrıntılar yerleştiriyorlar ki bu yapımların içerisine ağızları açık bırakıyor. Gelin bu ayrıntılara beraber bakalım…

15. The Devil Wears Prada (2006) filminde Paris Moda Haftası etkinliği, Emily karakteri için son derece önemli. Eğer Emily karakterinin bilgisayarına bakarsanız duvar kağıdında Arc de Triomphe anıtının resmini görebilirsiniz.

14. Anchorman: The Legend of Ron Burgundy (2004) filminde kadınların yemek yediği Meksika restoranının ismine dikkat! Türkçesi “yemeğinize tükürüyoruz” demek…

13. Walk Hard: The Dewey Cox Story (2007) filminde Dewey karakterinin evli olduğu halde Darlene karakteriyle evlenme aceleciliği aynı anda iki alyans takmasıyla tasvir edilmiş.

12. Jumanji: Welcome to the Jungle (2017) Dwayne Johnson’ın “taş” anlamında gelen “Rock” karakteri kağıttaki haritayı okuyamıyor. Bunun nedeni “taş kağıt makas” oyununda “taş”ın “kağıdı” yenmesi!

11. Wednesday dizisindeki Gomez karakterinin hapishanede giydiği üniformada yazan numara dizinin yaratıcısı Charles Addams’ın doğum tarihidir.

10. Ayrıca yine Wednesday dizisinde Wednesday karakteri arabadayken cama yansıyan isimler filmin arka planında çalışan ekipten!

9. Glass (2019) filminde James McAvoy’ın canlandırdığı Kevin karakterinin 24 farklı kişiliği var. Filmin kapanış jeneriğinde bu kişiliklere tek tek yer verilmiş.

8. Breaking Bad (2008) dizisinde 62 bölüm bulunmaktadır. Periyodik tabloda 62’nci element Samarium’dur ve akciğer kanserini tedavi etmek için kullanılır.

7. Aladdin (2019) filminde Aladdin, Genie ile konuşurken sihirli halı kumdan Disney kalesi yapıyor.

6. Blade Runner 2049 (2017) filminde görülen tahta minyatür aslında boynuzu kesilmiş bir unicorn’dur. Bu unicorn Deckard karakterinin sürekli rüyalarına girdiği için önemli bir detaydır.

5. Guardians of the Galaxy (2014) filminde suçluların bacaklarında işledikleri suçlar yazıyor.

4. Reservoir Dogs (1992) filmindeki Pink karakteri “garsonlara bahşiş yok” dese de Pulp Fiction (1994) filminde karşımıza garson olarak çıkıyor.

3. Labyrinth (1986) filminin birçok sahnesinde David Bowie’nin yüzünü görebilirsiniz.

2. Shazam! (2019) filminde Annabelle karşımıza çıkıyor!

1. The Incredibles (2004) filmindeki Incredible karakterinin masasında göğsünden sıçrayan mermileri koyduğu bir kavanoz var.

Siz bu ayrıntıları fark edebilmiş miydiniz? Yorumlarda buluşalım.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*