Sharp, 100 inç ve 288Hz yenileme hızına sahip TV’yi piyasaya sürüyor

Japon elektronik devi Sharp, Çin pazarı için 100 inçlik bir TV üzerinde çalışıyor olabilir. Çinli bir e-ticaret platformunda ortaya çıkan bir liste, henüz resmi bir duyuru yapılmamış olsa da, yakında piyasaya sürülecek ürün hakkında ipuçları sunuyor.

Listede yer alan bu TV, ultra pürüzsüz görseller için etkileyici 288Hz yenileme hızına sahip. Ayrıca, 224 bölge arka ışıklandırması ile geliştirilmiş kontrast ve HDR performansı sunuyor. Oyuncular, VRR (Değişken Yenileme Hızı) ve ALLM (Otomatik Düşük Gecikme Modu) desteğini takdir edecektir, bu sayede kesintisiz ve yırtılmasız bir oyun deneyimi sağlanıyor. Bağlantı seçenekleri ise geniş görünüyor; yüksek kare hızlı oyun akışını doğrudan TV’ye aktarmak için HDMI 2.1 portları mevcut.

Sharp, 100 inç ve 288Hz yenileme hızına sahip TV’yi piyasaya sürüyor

Cihazın iç yapısında, dört çekirdekli bir işlemci, 4GB RAM ve 128GB depolama alanı bulunuyor. Ses görevleri ise dahili 60W hoparlör sistemi tarafından yönetilecek.

Listede belirtilen ön satış fiyatı 29.999 yuan (yaklaşık 4.300 dolar) ve 31 Aralık’ta piyasaya sürülmesi planlanıyor. Sharp bu detayları resmi olarak doğrulamasa da, listenin varlığı yakın zamanda bir duyuru olabileceğine işaret ediyor.

Sharp, Kasım ayında iki yeni model daha tanıttı: Sharp FQ8 ve Sharp FQ5. Her iki model de 4K çözünürlüğünde ve 120Hz yerel yenileme hızına sahip. Televizyonlar, 500 nit’e kadar zirve parlaklık sunuyor ve Dolby Vision, Dolby Vision IQ, HDR10 ve HLG gibi HDR sertifikalarına sahip.

Dahası, TV’ler Google TV OS ile önceden yüklenmiş olarak geliyor. Ses için Sharp, Dolby Atmos sertifikasına sahip 15W hoparlör ve bir subwoofer sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir