Sinan Oğan Erdoğan’ı kızdıracak… Bahçeli “Ben demiştim güvenme” diyecek

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Türkiye İttifakı Partisi Genel Başkanı Sinan Oğan, Yargıtay’ın AYM kararına ilişkin, “Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin Anayasa Mahkemesi’nin Can Atalay kararına uymayıp üstüne üstlük Anayasa Mahkemesi üyelerine karşı suç duyurusunda bulunması ve TBMM’ye de “kararı uygulaması” yönünde sert bir tonda çağrı yapması kurumlararası gereksiz bir tartışmayı ortaya çıkarmıştır.” ifadelerini kullandı.

“Türk ekonomisinde istikrar, denge, öngörülebilirlik ve dış yatırımcılara güven telkin etme arayışlarının sürdürüldüğü bir süreçte yargı kurumları arasındaki bir kavga görüntüsünün ülkemize büyük zarar vereceği aşikardır. Anayasal düzen içerisinde her kurumun yetki sınırları belirlidir.” diyen Oğan, paylaşımını “Hiç kimsenin yetkisini aşma ve ülkemizi istikrarsız bir görüntüye bürümeye hakkı yoktur.” sözleri ile sürdürdü.

“Derhal kurumlar yetki sınırlarına geri dönmeli ve kurumsal kimliklerin törpülenmesinden vazgeçilmelidir” ifadelerini kullanan Sinan Oğan devamında şunları söyledi:

“Bu konu kurumlarımızın yetki ve sorumlulukları çerçevesinde değerlendirilmeli, hiç kimse konuya kendi siyasi müstevisinden bakmamalıdır.

Şahıslar geçici, kurumlar kalıcıdır. Lütfen ülkemiz istikrarına ve kurumlarımızın itibarına zarar verecek tutum ve davranışlarından vazgeçilsin.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir