Ümit Kocasakal’dan iddia: İhracımın arkasında Tuncay Özkan ve Kaftancıoğlu var

İstanbul Barosu eski Başkanı Ümit Kocasakal, “Ben sadece belirli bir televizyon kanalındaki programa çıktım diye ihraç edildim. Çok büyük bir parti suçu işledim. Her şeyim açıktır. Operasyonun arkasındaki en temel iki kişi de Tuncay Özkan ve Canan Kaftancıoğlu’dur.” dedi.

tv100’ün Başak Şengül ile Doğru Yorum programına konuk olan İstanbul Barosu eski Başkanı Ümit Kocasakal, CHP’den neden ihraç edildiğini açıkladı. 

“Operasyonun arkasındaki en temel iki kişi Tuncay Özkan ve Canan Kaftancıoğlu”

Ümit Kocasakal, programda CHP’den neden ihraç edildiğine dair açıklamalarda bulundu.

Kocasakal, “Ben sadece belirli bir televizyon kanalındaki programa çıktım diye ihraç edildim. Çok büyük bir parti suçu işledim. Her şeyim açıktır. Operasyonun arkasındaki en temel iki kişi de Tuncay Özkan ve Canan Kaftancıoğlu’dur. Gayet net ve açık söylüyorum. Yüzde 100, ben biliyorum. Asıl büyük parti suçu, partinin itibarına zarar vermektir. Partiyi bir şekilde kamuoyunda rencide edecek şekilde bir görüntüye götürmektir. Partinin programını, ilkelerini çiğnemektir” dedi.

“Ben birileri gibi sicil veya şekil CHP’lisi değilim”

“Fethullah Gülen adlı çete başına ‘modern şaman’ diyen bir insanı milletvekili yapmak mı parti suçu, yoksa bir programa çıkmak mı?” diyen Kocasakal, “Ben birileri gibi sicil veya şekil CHP’lisi değilim. Ben çizgi ve ilke CHP’lisiyim ve bu anlamda CHP’den ihraç etmeye kimsenin gücü de yetmez, yetkisi de yoktur. Benim bu partiye aidiyetim fikirseldir, genetiktir. Şair diyor: ‘Bazen giden değil de, kalandır terk eden.’ CHP şimdi tam da böyle bir durumda. Biz bir şeyi terk etmedik, aynı çizgide devam ediyoruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir