Yeni yılın ilk gününde Galata’ya akın… ‘Milli İrade’ harekete geçiyor

Milli İrade Platformu üyeleri ve duyarlı vatandaşlar, 1 Ocak 2024 sabahı saat 08.30’da Galata Köprüsü’nde buluşacak.

Yılın ilk gününde Ayasofya, Sultanahmet, Süleymaniye ve Yeni Cami’de kılınacak sabah namazının ardından Galata Köprüsü’ne akın edilecek.

BİLAL ERDOĞAN: GAZZE’YE SALDIRILARLA TÜRKİYE’YE YÖNELİK SALDIRILAR BAĞLANTILI

İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, Pençe-Kilit Harekatı bölgesindeki üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada 12 askerin şehit olduğunu hatırlattı.

Şehitleri anmanın önemine işaret eden Erdoğan, “Aslında bu vatanı bize vatan yapan unsurların temelinde şehitlerimizin kutlu kanları yatıyor. 1 Ocak buluşmamızda, bir yandan şehitlerimiz bir yandan Filistin’de olup bitenlerin birbirinden bağlantısız olmadığının farkında olduğumuzu da haykırmak istiyoruz.” dedi.

Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Bilal Erdoğan, 1 Ocak sabahında çevredeki camilerde sabah namazları kılınıp şehitler için hatim duaları yapılacağını belirterek, daha sonra hep birlikte camilerden Galata Köprüsü’ne doğru yürüneceğini ve yeni yılın ilk sabahında Türkiye’den dünyaya güçlü bir mesaj gideceğini kaydetti.

Türk milletinin olanların farkında olduğunu vurgulayan Erdoğan, konuşmasını, “Türk milleti, Filistin’in yanında, Türk milleti, bu toprakları kolay kazanmadığını biliyor ve bu topraklar üzerinde kimselerin oyunlar oynamasına müsaade etmeyecek. Bunu inşallah haykırmak istiyoruz. Sizlerin aracılığıyla da inşallah 1 Ocak sabahı Galata Köprüsü’nde buluşmak üzere…” diye tamamladı.

ALİ ERBAŞ: HOCALARIMIZ GÖREVDE

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, konuya ilişkin yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

BU YOLLAR TRAFİĞE KAPALI OLACAK

İstanbul Valiliği, yarın düzenlenecek “Şehitlerimize Rahmet, Filistin’e Destek, İsrail’e Lanet” yürüyüşü dolayısıyla trafiğe kapatılacak yolları ve alternatif güzergahları açıkladı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, yarın 04.00-12.00 saatlerinde Filistin’e destek yürüyüşü ve basın açıklaması gerçekleştirilecek. Bu kapsamda, Fatih’te Ragıp Gümüşpala Caddesi‘nden ve Reşadiye Caddesi‘nden Galata Köprüsü istikametleri bugün saat 23.00 itibarıyla trafiğe kapatılacak.

Fatih’te yarın saat 04.00’ten etkinlik bitimine kadar Kadir Has Kavşağı Ragıp Gümüşpala Caddesi istikameti, Abdülezel Paşa Caddesi Sirkeci istikameti, Sahil Kennedy Caddesi Şehit Vefa Karakurdu Aksaray ayrımlarından Sirkeci istikameti, Ankara Caddesi Ebu Suud Caddesi kesişiminden Sirkeci Meydan istikameti trafiğe kapalı olacak ve Beyazıt-Kabataş arası tramvay seferleri durdurulacak.

Alternatif güzergah olarak Atatürk Bulvarı, İstanbul Çevre Yolu D-100 ile E-80 İstanbul Çevre Yolu kullanılabilecek.

Beyoğlu’nda ise saat 03.00’ten etkinlik bitimine kadar Kemeraltı Caddesi (Tophane Işıklar ile Karaköy Meydan arası iki yönlü), Necatibey Caddesi, Bankalar Caddesi, Okçu Musa Caddesi, Tersane Caddesi (Tarlabaşı Bulvarı ile perşembe pazarı ışıklar arası iki yönlü) trafiğe kapatılacak.

Alternatif yol olarak Unkapanı Köprüsü ile Refik Saydam, Meclis-i Mebusan, Boğazkesen ve Defterdar Yokuşu caddeleri tercih edilebilecek.

KAYNAK: AA, HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir