Kurtarma Planı SEC’e Takıldı: Bu Altcoin Fiyat Sıçradı!

Son gelen haberlere göre, müflis kripto kredi platformu Celsius kurtarma planı SEC’de engele takıldı. Konuya aşina bir kişi, SEC’in iflas yoluyla yeniden yapılanan eski kripto borç verenin varlıkları hakkında daha fazla bilgi istediğini söyledi. İlginç bir şekilde bu haberin ardından altcoin fiyatı sıçrama yaptı.

Celsius SEC’in hız tümseğine takıldı, altcoin fiyatı sıçradı!

Konuya aşina bir kişiye göre, iflas eden kredi kuruluşu Celsius’un küllerinden yeni bir kripto hizmetleri işi oluşturmaya yönelik iddialı bir plan, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nda bir hız tümseğiyle karşılaştı. Kaynak, SEC’in Celsius Alacaklılar Komitesi ve bu yılın Mayıs ayında iflas eden borç verenin kalan varlıkları üzerine inşa edilen yeni bir kripto işinde hisse ihraç etmek için bir teklif yarışmasını kazanan bir yatırım aracı olan Fahrenheit arasında, Celsius’un mülkiyeti olan varlıklara ilişkin daha fazla bilgi istediğini söyledi. Ayrıca söz konusu kişi, şu açıklamayı yaptı:

Anladığım kadarıyla SEC bir karar vermek için daha fazla bilgi istedi. Bunu yorumlama şeklim, SEC’in komiteye işin çeşitli bölümleri için ne görmek istediklerini söylediği ve şimdi komitenin bu bilgilerle ne yapacaklarına karar vermesi gerektiği yönünde.

Bu gelişmeni ardından ilginç bir şekilde Celsius’un yerel tokeni CEL, bir sıçrama yaptı. Altcoin, gün içinde 0,23 dolar seviyesinde işlem görürken, aniden 0,2542 dolara sıçradı. Bu da yaklaşık %10’luk bir artış anlamına geliyor. Token, basın zamanında da son 24 saat içinde %10’un üzerinde kazançla 0,2533 dolardan işlem görüyordu.

CEL günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Kurtarma planı neler öngörüyor?

Arrington Capital, U.S. Bitcoin Corp. ve Proof Group’u içeren yatırım aracı Fahrenheit, bu ayın başlarında bir iflas mahkemesinden yeniden yapılanma planı için onay aldı. Fahrenheit’ın Celsius için şu anda durmuş olan planı, yaklaşık 2 milyar dolar değerinde Bitcoin (BTC) ve altcoin Ethereum’un (ETH) alacaklılara dağıtılmasının yanı sıra yeni bir şirkette hisse senedi dağıtılmasını içeriyordu.

Bir dosyaya göre, yeni varlık Celsius Bitcoin madenciliği operasyonlarını yürütecek. Ayrıca, bu operasyonları daha da geliştirecek. Bu doğrultuda, altcoin Ethereum’u stake edecek ve diğer likit olmayan varlıklardan gelir elde edecek. Bunlara ek olarak yeni iş fırsatları geliştirecek. Bu gerçekleşmezse onaylanan yedek plana göre Celsius, varlıklarını tasfiye edecek. Ne Fahrenheit ne de Celsius Alacaklılar Komitesi konuya ilişkin bir açıklama yapmadı. Ayrıca, SEC yetkililer de yorum yapmayı reddetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir