Özel’le görüşen Zeydan Karalar, yeniden Adana’ya talip

Kurultay sürecinde Kemal Kılıçdaroğlu‘nu destekleyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile görüştükten sonra adaylık başvurusu yaptı. 

CHP, 31 Mart 2024’te düzenlenecek yerel seçimler Adana için başvuru sürecini dün tamamladı. Adana Büyükşehir Belediyesi ve 12 ilçede belediye başkanlığı için CHP’ye toplam 78 başvuru yapıldı. Pozantı ve Saimbeyli ilçeleri içinse adaylık başvurusu olmadı.

Artı Gerçek’in haberine göre, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, İmamoğlu Belediye Başkanı Kasım Karaköse, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem adaylık başvurusu yaptı. Adana Tabip Odası Başkanı Selahattin Menteş de Ceyhan Belediye Başkanlığı için başvuruda bulundu.

Eski milletvekilleri Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, eski CHP Adana İl Başkanı Emrah Kozay ve Altın Koza Genel Müdürü Hüseyin Orhan Seyhan Belediye Başkanlığı’na aday oldu. Ceyhan Belediye Başkanı seçildikten sonra 2020’de görevden alınan Kadir Aydar da yeniden adaylık başvurusu yaptı.

Kurultay sürecinde Kılıçdaroğlu’nu destekleyen mevcut Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar İSE geçen günlerde Ankara’ya giderek CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve parti yöneticileriyle görüştükten sonra adaylık başvurusu yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir